Rektorat, 15.05.2019

Prvaci kroz igru učili o kineskoj kulturi

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore posjetili su učenici odjeljenja IB OŠ ,,Štampar Makarije” sa  učiteljicom Mirjanom Planinić i vaspitačicom Biljanom Vuković,  8. maja 2019. godine.

Direktorice Instituta Luo ChunXia i Milena Đukanović poželjele su dobrodošlicu prvacima, dok je predavačica kineskog jezika Katarina Lalović, održala takmičenje u vidu kviza o Kini, kineskoj kulturi i znamenostima.

Djeca su imala priliku da čuju izvođenje kineske predavačice Wang Fengmei na tradicionalnom kineskom muzičkom instrumentu.

Bojenje kineskih tradicionalnih maski, kao i pravljenje kineskog Woolong čaja kao i učenje o kaligrafiji, grupne igre propraćene tradicionalnim nakitom i igrom, su neke od raznih aktivnosti u kojima su učenici učestvovali.

-Današnja radionica Instituta Konfucije je jedna od brojnih aktivnosti koje ćemo rado organizovati sa svim učenicima kineskog jezika-kazali su iz Instituta.

Učenici su radionicu završili uživajući u slatkim specijalitetima lounge bara Tamu u City kvartu.

Broj posjeta : 131