Izložba fotografija „Ljudi Kine“

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, organizuje izložbu fotografija „Ljudi Kine“, fotografa Miloša Vujovića, koja će biti održana u periodu od 11. do 20. oktobra u Hotelu The Chedi Luštica Bay.  Izložbu će otvoriti ambasador Narodne Republike Kine Njegova Ekselencija gospodin LIU Jin.

Prilikom svog boravka u Kini, istaknuti fotograf, Miloš Vujović, ostao je opčinjen kako istorijom i kulturom, tako i licima svih ljudi koje je imao priliku da vidi. Svojom kamerom je zabilježio ekspresije na licima ljudi u svakodnevnim prilikama - u metrou, biblioteci, prirodi.

Otvaranje izložbe predviđeno za 11. oktobar u 18:30h, biće propraćeno muzičkim i plesnim nastupima volontera Instituta Konfucije.

Miloš Vujović se bavi profesionalnom fotografijom od 2007. godine. Angažovan je na većini zapaženih događaja u Crnoj Gori i inostranstvu, kao što su brojne diplomske misije, aktivnosti državnih i stranih zvaničnika, proslave i aktivnosti međunarodnih organizacija i vodećih korporacija u zemlji. Među njegovim najčešćim klijentima su Parlament Crne Gore, UNDP Crna Gora, Telekom Crne Crne Gore i mnogi drugi.

Autor je od 1999. do 2006. godine radio kao amaterski video snimatelj, a od 2006. do 2009. godine bio je profesionalni snimatelj za nezavisnu produkciju „Goraton“. Od 2009. godine do danas, Miloš je angažovan kao snimatelj u MAMA TV.

U okviru ovog aranžmana, od 2011. godine do 2014. godine, redovno je radio za TV Mrežu i Al Jazeera Balkans. Trenutno je zaposlen u agenciji Andolija.

Izložba „Ljudi Kine“ prvi put je prikazana u Crnoj Gori. Već je tri puta prikazana u Pekingu, kao dio inicijative „Jedan pojas jedan put“.