Pozitivna iskustva polaznika ljetnjeg kampa u Kini

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, je stipendirao sljedeće polaznike kursa kineskog jezika koji su, nakon testa provjere znanja kineskog jezika, osvojili najviše bodova: Martina Antonelić, Anđela Radetić, Mirjana Perović, Iva Šćepanović, Luka Jakovljević, Nina Drobnjak i Miloš Vulikić. Stipendisti su bili polaznici ljetnjeg kampa koji se održao u Pekingu i Čangša od 6. do 20. jula 2015.godine.

Ljetnji kamp Instituta Konfucije je osnovan za studente koji uče kineski jezik kako bi se bliže upoznali sa kineskim jezikom i kulturom (borilačkim vještinama, kaliografijom, umjetnošću pravljenja čaja, kineskim tkanjem i ostalim kulturnim radionicama i lekcijama), dnevnim životom Kineza, kao i da uživaju u predivnim kineskim predjelima (Peking i Čangša). Takođe, ovim kampom se unapređuje i interesovanje polaznika za učenje kineskog jezika.

Ovdje možete pročitati i utiske polaznika: