Kurs taiđija na Institutu Konfucije!

Obavještavamo sve zainteresovano da od 15. septembra počinje prijavljivanje na kurs taiđija koje će trajati do 1. oktobra. Polaznici će biti podijeljeni u dvije grupe u terminima: ponedjeljak i srijeda od 16:30h do 17:30h, i utorak i četvrtak od 16:30h do 17:30h, a cijena kursa iznosi 20eura. Kurs će držati kineski direktor Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, profesor Deng Rong. Da biste se prijavili potrebno je da na mejl institut_konfucije@ac.me pošaljete svoje lične podatke (ime, prezime, datum rođenja).

Taiđi je drevna kineska borilačka vještina čiji lagani i elegantni pokreti pokreću i uravnotežuju čovjekovu unutrašnju energiju (ći), i smatra se jednim od najdjelotvornijih metoda za njegovanje zdravlja tijela i duha. Sistem vježbi taiđija je izvorno nastao kao borilačka vještina u daoističkim i budističkim manastirima, tako da je on u sebi ponio i najdublje principe ovih učenja. Krajnji cilj vežbanja u taiđiju jeste dostizanje harmonije i sklada jina i janga, tela i duha.