METODIKA NASTAVE FILOSOFIJE SA ŠKOLSKIM RADOM - predavanja IX sedmica nastave 08.04.2020 23:05

Poštovani studenti,

Budući da ste juče (7. aprila) svi koji ste se opredijelili za učešće u provjeri znanja (putem probnog testa iz Metodike nastave filosofije sa školskim radom) uspješno odgovorili na date zahtjeve i interno, putem vibera, obaviješteni o ostvarenim rezultatima, osjećam potrebu da se i na ovaj način zahvalim svima na uloženom naporu, odgovornosti i saradnji.

U tom smislu bi bilo dobro da se dalje posvetimo gradivu planiranom za IX sedmicu nastave (10. april 2020) koje obrađeno u okviru trećeg poglavlja udžbenika (str. 155-158) pod naslovima:

- Predmet planiranja i

- Osnovni zadaci planiranja u nastavi filosofije .

Pored brižljivog sagledavanja različitih vidova planiranja, posebnu pažnju trebalo bi posvetiti specifičnostima svakog pojedinog zadatka planiranja (ukupno 4) koji su jedinstveni sa aspekta korelacije teorijske i praktične dimenzije nastavnog rada.

S poštovanjem,

S. Gvozdenović