Radionica „Održivo ribarstvo – borba protiv nelegalnog ribolova“

U Institutu za biologiju mora, 12. Juna sa početkom u 10 časova, održaće se radionica na temu „Održivo ribarstvo – borba protiv nelegalnog ribolova“. Pomenuta radionica je jedna od aktivnosti projekta „Centar za zaštitu biodiverziteta mora Boka Akvarijum – MonteAqua“ koji je omogućen donacijom Norveškog ministarstva vanjskih poslova. Cilj radionice je uvećanje institucionalnih kapaciteta Crne Gore za prihvatanje odgovarajuće zakonske regulative i sprovođenje akata za dostizanje pune transpozicije Evropske legislative u oblasti morskog ribarstva i nelegalnog ribolova, a kao primjer dobre prakse prezentovaće se iskustva Slovenije u tom procesu. Predavači na radionici su predstavnici organa uprave i ribarske inspekcije iz Slovenije, kao i predstavnici organa uprave, odnosno Direktorata za ribarstvo Ministarstva poljoprivrede Crne Gore.