Bilateralni projekat sa Morskom biološkom stanicom, Piran

Povodom bilateralnog projekta sa Slovenijom koji Institut za biologiju mora Univerziteta Crne Gore sprovodi u saradnji sa Morskom biološkom postajom Piran, Nacionalnog Instituta za Biologiju, dr Vesna Mačić boravila je u Piranu od 03. do 05. aprila.
Tema projakta je kameni koral (Cladocora caespitosa) kao graditelj specifičnih, izuzetno bogatih, zaštićenih i ugroženih biocenoza. Osim toga, zbog sesilnog i dugogodišnjeg životnog vijeka ovaj koral predstavlja i pogodan organizam za monitoring i praćenje stanja morske životne sredine. U okviru ovog bilateralnog projekta dogovoren je zajednički protokol koji će omogućiti praćenje kolonija ove vrste i poređenje populacija iz slovenačkog i crnogorskog dijela Jadranskog mora.
Osim osnovne teme bilateralnog projekta naša saradnja se proširila i na način što je dogovorena saradnja i izrada magistarskog rada na temu morskih puževa golaća (Nudibranchia) u Bokokotorskom zalivu