Blue Growth Community organizovao je drugi online sastanak Savjetodavnog tijela

Image

U ponedjeljak, 27. jula 2020., Zajednica plavog rasta (BGC) organizovala je svoj drugi sastanak Savjetodavnog odbora (on-line događaj) sa visokim učešćem - više od 120 registrovanih osoba i oko 65 stalnih učesnika - među članovima BGC, MED Blue i relevantne zainteresovane strane.

Ovaj on-line sastanak bio je povod za ponovni sastanak sa svim članovima zajednice - nakon dugo vremena zatočenja i nikakvih fizičkih sastanaka zbog zdravstvene krize COVID-19, objašnjavajući proces transfera ka kapitalizaciji rezultata modularnih projekata BGC i ulogu Horizontalnog projekta u ovom procesu, istovremeno ističući važnost „marine-platforme“, kao interaktivnog prostora za zajednički rad i snažnog alata za aktivnosti Savjetodavnog odbora.

Tokom događaja, koleginica Caterina Pratico iz CoNISMA ( vodeći partner horizontalnog projekta BGC), objasnila je postignute rezultate tokom ovih posljednjih mjeseci, usko sarađujući sa vodećim partnerima modularnih projekata, kako bi dobili informacije i razumjeli glavna dostignuća svakog projekta (na primjer, tokom ovog posljednjeg razdoblja održano je mnogo kratkih internetskih bilateralnih sastanaka). Kao rezultat uske saradnje sa liderima modularnih projekata, tokom navedenog sastanka prezentovani su od strane partnera BlueGrowth projekta alati modularnih projekata, potencijalno prenosivi i šire primjenljivi.

Više na sajtu projekta: https://blue-growth.interreg-med.eu/no-cache/news-events/news/detail/actualites/2nd-advisory-board-of-the-blue-growth-community-27th-of-july-2020/