Prvi sastanak projekta Ariel u Ankoni

U Ankoni (Italija), 1. i 2. marta 2018. godine održan je sastanak Upravnog odbora (Steering Committee) projekta ARIEL – „Promovisanje transnacionalne mreže za mali obalni ribolov i akvakulturu u Jadransko-jonskoj makroregiji“ (Promoting small scale fisheries and aquaculture transnational networking in Adriatic-Ionian macroregion) iz INTERREG ADRION poziva. Sastanku su prisustvovali predstavnici Instituta za biologiju mora Univerziteta Crne Gore, Ministarstva poljoprivrede i ruralnog razvoja, te predstavnici ostalih sedam partnera na projektu (Nacionalni savjet za istraživanja CNR-ISMAR (Italija), Regija Merche (Italija), Institut za oceanografiju I ribarstvo (Hrvatska), Javna ustanova RERA SD za koordinaciju i razvoj Splitsko-dalmatinske županije (Hrvatska), Helenski centar za istraživanje mora (Grčka), Regija Sicilija – Odjeljenje za mediteranski ribolov (Italija) i Pokrajina Zapadna Grčka (Grčka)). Na sastanku, svi učesnici su upoznati s planiranim aktivnostima i zaduženjima na projektu, a predstavljena je i zajednička metodologija za aktivnosti sakupljanja i obrade podataka o malom obalnom ribolovu i marikulturi.