Predavanje na temu ekonomskih i trgovinskih odnosa između EU i Kine

Novo online predavanje profesorice Men na temu: “The EU-China economic and trade relations” biće održano u utorak 11. maja.

Predavanje će objasniti studentima ekonomske i trgovinske odnose između EU i Kine. Na osnovu zvaničnih dokumenata EU o njenim odnosima sa Kinom, bilateralni odnosi u ovoj oblasti su isprepletani kroz saradnju i konkurenciju.

U velikoj mjeri je međuzavisni trgovinski odnos obostrano koristan, ali poslednjih godina, nadmudrivanje u tehnološkim dostignućima, kao i sve veća  politizacija spoljne politike EU otežava odnos sa Kinom.

Predavanje za studente master studija biće održano u okviru predmeta Globalizacija i ekonomska politka, u utorak 11.05. sa početkom u 17 časova.