Čestitka dekana Jocovića povodom Dana Ekonomskog fakulteta

Poštovane koleginice i kolege, dragi studenti,

Biti među najboljima, u bilo kojoj oblasti, i na bilo kom mjestu, predstavlja uspjeh. A poseban uspjeh predstavlja biti među najboljim studentima Ekonomskog fakulteta. Vaš akademski uspjeh koji danas nagrađujemo nosi poruku, koju Vi promovišete, a ja ću je sada, sa ovog mjesta, naglasiti – da je za svaki istinski uspjeh potreban naporan rad! Danas želim da vam kao dekan, još jednom kažem, ono što sam vam govorio i kao profesor - u poslu ćete često imati nečije naloge ili ćete morati da ispunjavate nečija očekivanja – pretpostavljenih, rodbine i prijatelja, politike, partije ili ideologije – zapamtite da je vaša jedina obaveza da prihvatite naloge znanja, profesionalne i moralne savjesti i odgovornosti. Ukoliko budete poštovali samo te naloge i principe, stvarate odlične preduslove za prosperitet našeg društva.

Sve nas spaja ponos što smo studirali, radili ili boravili na Ekonomskom fakultetu i imali čast da stičemo znanja i iskustva kojima smo bogatili ne samo sebe, već doprinosili i progresu sveukupnog crnogorskog društva i države.

Svim studentima Ekonomskog fakulteta, sadašnjim kojih je više od dvije ipo hiljade, kao i onima kojih je više od 12 hiljada koji su do sada svoju diplomu stekli na prvom fakultetu u Crnoj Gori;

Svim profesorima i saradnicima koji čine kolektiv Ekonomskog fakulteta, kao i svim našim bivšim koleginicama i kolegama koji su svoje znanje i akademske rezultate utkali u ovu instituciju tokom svog dugogodišnjeg radnog vijeka,

Svima vama čestitam 31. maj, Dan osnivanja Ekonomskog fakulteta!

Prof. dr Mijat Jocović, dekan