Prestižna Web of Science baza naučnih časopisa dostupna studentima, profesorima i saradnicima Ekonomskog fakulteta

U cilju podsticanja naučnoistraživačkog rada profesora i studenata, Ekonomski fakultet je obezbijedio pristup bazi Web of Science koja predstavlja premijum istraživački proizvod u industriji.

Svi studenti osnovnih, magistarskih i doktorskih studija imaju priliku da, za potrebe izrade svojih radova, pristupe ovoj bazi koristeći kompjutere u biblioteci Ekonomskog fakulteta. Regstracijom na linku https://access.clarivate.com/register?app=wos dobiće mogućnost pretraživanja SSCI baze (Social Sciences Citation Index) koja obuhvata više od 3.400 časopisa iz 58 disciplina.

Web of Science je najkvalitetnija svjetska baza indeksnih podataka koja pokriva mnogobrojne naučne oblasti. Da bi časopis bio indeksiran u bazi Web of Science mora da prođe 28 rigoroznih kriterijuma kvaliteta i uticaja – samo 12% časopisa uspije u tom procesu.