Saradnja Arhitektonskog fakulteta sa privredom

Ideje studenata iz Podgorice pretočene u namještaj za svakodnevnu upotrebu

Kompanija DODING enterijeri je u saradnji sa Arhitektonskim fakultetom u Podgorici osmislila projekat u kojem bi studenti od restlova pri proizvodnji projektovali proizvode koji bi ponudili inovativna i racionalna rješenja za svakodnevnu upotrebu.

Sam projekat je uvršten u zadatke na predmetu Enterijer 2 na kome su pomogli i predmetni nastavnik doc.dr Veljko Radulović, dia; saradnici u nastavi: Sanja Paunović Žarić, dia, MsC Ema Alihodzic Jašarović, spec.sci.arch.

Iz kompanije su saopštili da su studenti pokazali visok nivo kreativnosti prilikom procesa realizacije.“Od velikog broja pristiglih projekata, za realizaciju su izdvojena tri projekta, autora/studenata: Diana Kovačević – Modularna polica (3angle), Maja Šćekic & Jasmina Vukić Čiviluk (BAMBOLEO) i Dijana Perović – Radni sto (job[less])”,

Realizovani komadi namještaja biće izloženi i dostupni za prodaju u izložbenom salonu DODING enterijera u City kvartu u Podgorici od utorka 29. Marta.