Međunarodni kongres Održiva arhitektura / energetska efikasnost

Arhitektonski fakultet Univerziteta Crne Gore  i ove će godine biti suorganizator međunarodnog kongresa i izložbe ODRŽIVA ARHITEKTURA / ENERGETSKA EFIKASNOST, koji će se održati u multifunkcionalnim prostorima Jugoslovenske kinoteke u Beogradu, u trajanju od 8. do 10. oktobra 2021. godine.

Tema ovogodišnjeg kongresa je važnost održive arhitektura i energetske efikasnosti na globalnom nivou.  Kongresom će se obuhvatiti značajne teme sa fokusom na održivi i ekološki pristup u arhitekturi i dizajnu, uz korišćenje obnovljivih izvora energije. Značajan segment Kongresa biće posvećen bioklimatskoj i energetskoj rehabilitaciji postojećih zgrada savremenim mogućnostima upotrebe drveta kao i recikliranih materijala.Kongresom će se ugostiti 10 eminentnih arhitekata, stručnjaka i predavača iz cijelog svijeta, referentnih u oblasti održive arhitekture, te organizovati reprezentativna izložba njihovih radova, kao i konkurs, izložba radova i radionice za mlade arhitekte / student arhitekture. Kongres će putem vebinara moći da isprate svi zainteresovani za temu ekološki održivog razvoja.

Detaljnije o kongresu dostupno je na linku: