Foto konkurs “Interaction: new normal”

Crnogorska asocijacija studenata arhitekture (CASA) je studentska organizacija koja djeluje u interesu razvoja i napretka studija na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici i razvoju arhitekture u Crnoj Gori, kao i u cilju zastupanja interesa studenata.

U sklopu projekta Storyteller CASA raspisuje konkurs za najbolju fotografiju na temu “Interaction: new normal”.

Situacija sa pandemijom je promijenila percepciju čovjeka na grad. Ulice i trgovi su dobili novi karakter i prostor se počeo sagledavati na poptuno drugačiji način. Cilj konkursa je kreirati fotografiju koja će predstavljati:

• doživljaj fotografa – pojedinca u momentima susreta sa virusom;
  • način na koji je virus promijenio život u gradu;
  • borbu između ljudi da održe socijalnu interakciju;
  • kontrast između aktivnog i pasivnog grada;
  • proces povratka “normalnom” načinu života;
  • odgovor na pitanje: kako ćemo živjeti zajedno?

Pravo ušešća na konkursu imaju svi mladi ljudi iz Crne Gore. Moguće je poslati jednu do dvije fotografije i uz fotografije neophodno je dostaviti:

• Naziv rada;
  • Izjavu o autorstvu;

Fotografije treba slati od 19. maja do 07. juna 2021. na email adresu: casa.afpodgorica@gmail.com.

O pristiglim radovima odlučivaće stručni žiri na osnovu tehničke i estetske vrijednosti rada, originalnosti i kreativnosti autora, kao i usaglašenosti sa temom.

Najbolje očekuju vrijedne nagrade.

Sve pristigle fotografije biće predstavljene na izložbi 16. juna kao i konačni rezultati konkursa.

Radovi koji ne odgovaraju propozicijama ili su poslati nakon navedenog roka neće ući u selekciju za nagrađivanje.

Za sva dodatna pitanja možete nam se obratiti na email adresi: casa.afpodgorica@gmail.com ili u dm na Instagram profile: casa_afpodgorica.

Photo: Haus Rucker Co., 1967-1992