Projekcija filmova na platou Arhitektonskog fakulteta

Crnogorska asocijacija studenata arhitekture organizuje u utorak 25. maja aktivnost pod nazivom "Živa fasada", koja će se realizovati jednom sedmično u narednom periodu. Večeras (25.05.2021.) će se emitovati dva filma:"Hotarubi no mori e" od 20h i "The Man Who Knew Infinity" od 21h.

"Hotarubi no mori e" priča priču o šestogodišnjoj djevojčici Hotaru Takegava, koja se gubi u šumi u kojoj žive iamagami ili planinski duh, kao i iokai (čudno priviđenja iz japanskog folklora). Pronalazi je lice pod maskom, nalik čovjeku Gin, koji obavještava Hotarua da će zauvijek nestati ako ga dodirne ljudsko biće.

"The Man Who Knew Infinity" je inspirativna priča o životu i radu genijalnog indijskog matematičara Srinivasa Ramanujana. Možda vam njegovo ime neće značiti ništa, ali čovjek je, bez formalnog obrazovanja, postavljao i (intuitivno) dokazivao kompleksne teoreme, a njegovo znanje i inovativnost su ga u matematičkim krugovima podigli na nivo Eulera, Jacobija, možda čak i Newtona.

Aktivnost će se realizovati uz poštovanje epidemioloških mjera.
Čekamo vas ispred Arhitektonskog fakulteta od 20h.