Dekanica Perović za Mondo: Arhitektura je privilegovana disciplina

Dekanica Arhitektonskog fakulteta prof. dr Svetlana Perović za MONDO govori o studijskim programima, kao i o prijemnom ispitu i koja dva nivoa on sadrži. Ona dodaje i da se fakultet trudi da bude u korak sa vremenom i ističe da ovaj fakultet posjeduje opremu koja je potrebna studentima kada je riječ o ovoj oblasti.

Takođe, prof. Perović naglašava da arhitektura kao materija zahtijeva veliku posvećenost i rad, ali da se trendovi iz dana u dan mijenjaju u različitim pravcima.

Ono što je posebno važno, kako prof. Svetlana Perović naglašava, jeste i da nakon završenih studija, studenti imaju široku lepezu poslova u struci, kako u Crnoj Gori tako i u inostranstvu.

Intervju je dostupan na sljedećem linku: