Obavještenje o polaganju prijemnog ispita i lista prijavljenih kandidata

Dopunski (prijemni) ispit za upis na Arhitektonski fakultet biće realizovan u četvrtak, 07. 07. 2022. godine u terminu od 12:00 do 16:00 sati.

Sadržaj dopunskog (prijemnog) ispita:

• Test provjere opštih znanja iz različitih oblasti kulture relevantnih za studije arhitekture (10 pitanja)
  • Test provjere razumijevanja prostornih odnosa i prostorne logike (10 zadataka)

Testovi  se ocjenjuju pojedinačno. Konačna ocjena na ispitu je srednja vrijednost ocjena iz oba testa.

Negativna ocjena je eliminatorna iz kvalifikacionog postupka.

NEOPHODAN PRIBOR:

• tehnička olovka
  • dva trougla
  • gumica za brisanje
  • hemijska olovka ( plave boje)
  • lična karta ili pasoš.

Napomene:

• Kandidati je neophodno da dođu  u četvrtak, 07. 07. 2022. godine ispred ulaza u zgradu Arhitektonskog fakulteta u Podgorici u 11:45 sati. Kandidati će polagati ispit u prostorijama zgrade Tehničkih fakulteta u terminu od 13 do16 sati.

Detaljna uputstva za polaganje dopunskog ispita kandidati dobijaju na dan polaganja istog.

DIFERENCIJALNI ISPIT

Ispiti iz predmeta od značaja za dalje školovanje za kandidate koji nijesu polagali eksternu maturu (diferencijalni ispiti) biće održani u srijedu, 06. 07. 2022. godine prema sljedećem rasporedu:

- FIZIKA od 09 do 11 sati (amfiteatar 013 u zgradi tehničkih fakulteta);

- MATEMATIKA od 13 do 15 sati (amfiteatar 014 u zgradi tehničkih fakulteta);

Kandidati su dužni da sa sobom ponesu dokument za identifikaciju.

Lista prijavljenih kandidata dostupna je u prilogu.