Uspjeh studenata Arhitektonskog fakulteta u okviru Dana inženjera

U okviru manifestacije Dani inženjera u Podgorici, u sklopu studentskog takmičenja EBEC Challenge Podgorica, u kategoriji studija slučaja takmičilo se pet ekipa. Pobijedila je ekipa Biro sa Arhitektonskog fakulteta u Podgorici, koju čine: Žaklina Nježić, Andrej Riger, Miloš Petrović i Filip Radojević.

Zadatak je bio definisati ciljne grupe korisnika kojima će se promovisati aplikacija mobilnog bankarstva mBanking, predložiti dodatne opcije za razvoj aplikacije koje će dodatno privući ciljne grupe korisnika i predložiti plan promotivnih aktivnosti za novu uslugu i budžet (aktivnosti i kampanje, vremenski period, očekivani efekat).

Pobjednici dobijaju besplatno učešće na regionalnoj rundi takmičenja EBEC Challenge Balkan, gdje se takmiče sa najboljim inženjerima iz Mostara, Novog Sada, Niša, Beograda, Skoplja, Maribora i Zagreba, kao i nagrade koje su obezbijedili Erste banka Crna GoraMake My Day i Turistička agencija IN Travel Podgorica.

Ovo takmičenje organizovano je u saradnji sa Univerzitetom Crne GoreMinistarstvom nauke Crne Gore, Erste bankom, Fondacijom Prona i agencijom Nova Ivica, kao glavnim partnerima.

Dane inženjera podržali su i Elektrotehnički fakultet, Savez studenata Elektrotehničkog fakulteta, Studentski parlament Univerziteta Crne Gore, kompanije ČIKOM DOO i kompanija Sienersys, Make My Day, Coca-Cola HBC Crna Gora, Turisticka agencija IN Travel Podgorica.

U okviru studentskog takmičenja EBEC Challenge Podgorica, u kategoriji timski dizajn takmičilo se devet ekipa.

Zadatak je bio napraviti Rube - Goldbergovu mašinu.

Pobijedila je ekipa Neimari sa Arhitektonskog fakulteta u Podgorici, koju čine: Žaklina Nježić, Milica Doderović, Jovan Balandžić, Đorđe Doderović.

Pobjednici dobijaju besplatno učešće na regionalnoj rundi takmičenja EBEC Challenge Balkan, gdje se takmiče sa najboljim inženjerima iz Mostara, Novog Sada, Niša, Beograda, Skoplja, Maribora i Zagreba, kao i nagradekoje su obezbijedili Erste banka Crna GoraMake My Day i Turisticka agencija IN Travel Podgorica.

Ovo takmičenje organizovano je u saradnji sa Univerzitet Crne GoreMinistarstvo nauke Crne GoreErste banka Crna Gora, Fondacija Prona i Nova Ivica, kao glavnim partnerima. Dane inženjera podržali su i Elektrotehnički fakultet, Savez studenata Elektrotehničkog fakulteta, Studentski parlament Univerziteta Crne Gore, kompanije ČIKOM DOO i kompanija Sienersys, Make My DayCoca-Cola HBC Crna GoraTuristicka agencija IN Travel Podgorica.

preuzeto: