Akcija "Zasadi drvo"

U organizaciji Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, 3. jula 2018. godine sprovedena je akcija "Plant a tree" (zasadi drvo), u okviru uređenja kampusa Univerziteta Crne Gore. Cilj akcije je bio doprinos unapređenju kampusa Univerziteta Crne Gore, i u njoj su učestvovali studenti zajedno sa profesorima, saradnicima i zaposlenima na Arhitektonskom fakultetu.

Takođe, u večernjim časovima na platou ispred Arhitektonskog fakulteta priređena je i projekcija filmova o crnogorskoj arhitekturi, uz prigodan program, kojim je obilježen uspješan završerak 2017/2018. studijske godine i prijem novih studenata. Dobrodošlicu studentima i svim prisutnima uputio je dekan Arhitektonskog fakulteta, prof.dr Svetislav G. Popović, kao i predstavnik studenata fakulteta Bojan Drljević. U okviru programa nastupila je i mlada Maja Petrić, koja je izvela par kompozicija na klasičnoj gitari.

Događaju su prisustvovali Rektor Univerziteta Crne Gore prof.dr Danilo Nikolić, generalni sekretar, dekani i drugi predstavnici Univerziteta Crne Gore.