Svečani prijem brucoša

Svečani prijem studenata prve godine  po novom nastavnom programu petogodišnjih studija 5+0, u skladu sa EU Direktivama o regulisanim profesijama, održan je danas na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta Crne Gore.

Studenti prve godine su potpisali ugovor o studiranju, dodijeljeni su im indeksi, a imali su priliku da se upoznaju sa upravom fakulteta, nastavnim planom i programom za prvu godinu studija, kao i sa drugim važnim pitanjima koja će im olakšati početak.

U skladu sa novom akreditacijom, Arhitektonski fakultet u Podgorici, kao obrazovno naučna jedinica, nastoji da da nastavnim sadržajem, primjenom savremenih metoda tehnike i edukacije i kroz istraživački proces obrazuje mlade i kvalitetne stručnjake u oblasti arhitektonsko–urbanističkog naučno istraživačkog rada. Krajnji cilj je stvaranje profesionalaca sposobnih da kreativnim radom pomažu razvoj svoje zemlje i regiona u skladu sa savremenim evropskim trendovima.