Nagrada na Trećem crnogorskom salonu arhitekture doc.dr Slavici Stamatović Vučković i pohvala mr Mariji Ćaćić

Monografija "Arhitektonska komunikacija: objekti kulture u Crnoj Gori  (1945 - 2000)" doc. dr Slavice Stamatović Vučković, u izdanju Univerziteta Crne Gore, je na Trećem crnogorskom salonu arhitekture dobila nagradu Salona u kategoriji Publikacije, po odluci internacionalnog žirija: Lea Pelivan (Hrvatska), Dean Lah (Slovenija), Milan Đurić (Srbija), Slobodan Radoman (Crna Gora/Kina), Srđan Tadić (Crna Gora).

Treći crnogorski salon arhitekture, pod sloganom  „Paraarhitektura“, je otvoren 6. decembra 2018. godine u prostoru Saveza arhitekata Crne Gore - KOLEKTOR-u (hala Titex-a, ul. 8 marta bb).Salon je otvorio ministar kulture Crne Gore Aleksandar Bogdanović.

Izložba se može posjetiti svakog dana od 18 do 20h do 20. decembra 2018. godine.

Organizator Salona je Savez arhitekata Crne Gore, uz podršku brojnih partnera i pokrovitelja.

Pohvalu na Salonu je dobila mr Marija Ćaćić u kategoriji Studentski radovi, za rad "Narativi patološkog urbanog artefakta / Studija slučaja: Jusovača".