Upriličen prijem nove generacije studenata

Na prijemu studenata prve godine Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, koji je upriličen 23.09.2019. u 08h, uz prisustvo profesora i saradnika, prodekan za nastavu doc.dr Svetlana K. Perović poželjela je dobrodošlicu novoj generaciji studenata ukazujući na savremenu obrazovnu  profilaciju studijskog programa, koji kroz sedamnaestogodišnje razvojno iskustvo artikuliše i generiše kompleksno znanje i kompetencije za bavljenje profesijom arhitekte. Nakon završenog integrisanog  master petogodišnjeg obrazovnog procesa studenti će biti osposobljeni za puno globalno participiranje u oblikovanju građene sredine i rješavanje kompleksnih arhitektonskih i urbanističkih programa, kao i za dalje usavršavanje, prije svega kroz doktorske programe u zemlji i inostranstvu. Perović je ukazala na razvojnu dinamiku međunarodne saradnje fakulteta i aktivnu orijentisanost u procesu intenziviranja iste.