Realizovana međunarodna radionica "Kulturni dijalog-AKA"

Studenti završnih godina i profesori Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Svetislav G. Popović i prof.dr Ilija Lalošević, učestvovali su u periodu od 30. septembra do 04. oktobra 2019. godine  na međunarodnoj radionici pod nazivom "Kulturni dijalog AKA" u Ulcinju, u organizaciji JU Centar za konzervaciju i arheologiju Crne Gore.  Radionica se bavila pitanjima zaštite, prezentacije i valorizacije lokaliteta izuzetnih kulturnih, ambijentalnih, istorijskih, arheoloških i arhitektonskih vrijednosti, kakav je stari grad Svač. Ovogodišnji fokus radionice bili su arhitektonski ostaci crkve Sv. Marije u Svaču. Pored predstavnika našeg fakulteta i institucija zaštite kulturnih dobara Crne Gore, na radionici su učestvovali  studenti i profesori iz Poljske, Hrvatske i Srbije. Nakon upoznavanja sa zadatkom, obilaska lokaliteta i predavanja profesora, studenti su nastavili rad u grupama, koji su prezentirali u završnici radionice.