Realizovan okrugli sto na temu : Koncept zgrade približno nulte energije - potencijali i smjernice za energetski efikasnije sjutra u Crnoj Gori

U svečanoj sali Elektrotehničkog fakulteta, 05. decembra 2019. godine održan je okrugli sto sa temom Koncept zgrade približno nulte energije - potencijali i smjernice za energetski efikasnije sjutra u Crnoj Gori, u organizaciji Arhitektonskog fakulteta, Univerziteta Crne Gore i Centra za energetsku efikasnost, Zero Energy Design i 3D vizuelizaciju, u okviru IPA CBC projekta - REEHUB (Regional Energy Efficiency Hub). Okruglom stolu prisustvovali su predstavnici: Ministarstva ekonomije - Direktorat  za energetiku i  energetsku efikasnost, CEDIS-a - Crnogorski elektrodistributivni sistem, Elektrodistribucije Crne Gore, Elektrotehničkog i Arhitektonskog fakulteta, UCG, kao i predstavnici Zero Energy Design Network iz Italije. Na okruglom stolu istaknuti su potencijali i mogućnosti primjene obnovljivih izvora energije u projektovanju zgrada približno nulte enregije, zakonodavni okvir, modeli za implementaciju i smjernice za dalji razvoj u ovoj oblasti. Takođe, istaknuta je i potreba za što boljim povezivanjem i saradnjom svih učesnika okruglog stola, u cilju poboljšanja i unapređenja aktivnosti u oblasti energetgske efikasnosti i projektovanja zgrada približno nulte energije.