Poziv studentima u Odbor mladih istraživača GEA međunarodne konferencije

Pozivaju se zainteresovani studenti Arhitektonskog fakulteta da se uključe u Odbor mladih istraživača konferencije (Young Researchers Committee)- GEA International (Geo Eco-Eco Agro) Conference, koja će se održati u periodu od 28-31. maja 2020. u Podgorici.

Medjunarodna GEA konferencija je dvodnevni naučni skup tokom kojeg istraživači iz oblasti Geo Eco-Eco Agro nauka, ali i Eko-arhitekture i ruralne arhitekture, razmjenjuju ideje i rezultate svojih naučnih istraživanja. Mladim istraživačima se nudi mogućnost da uče, uspostavljaju kontakte sa kolegama širom svijeta, učestvuju u raspravama i prezentuju svoje studentske radova na posebnoj sesiji za mlade istraživače. Odbor mladih istraživače konferencije čine studenti spremni da pomognu kolegama prilikom izrade rada. Tema konferencije, koja otvara mogućnost studentima arhitekture da uzmu učešće je iz domena konekcije arhitekture s prirodnim okruženjem, bilo da je riječ o ruralnoj arhitekturi, kulturnim pejzažima, graditeljskom nasljeđu, urbanitetima, ambijentalnim nukleusima (Godinje, Brca, Boan, Brčeli...), arhitektonskim i urbanističkim strukturama koje su produkt suživota čovjeka i prirodnog okruženja ( gumno, pseudo urbaniteti tradicionalne arhitekture, ambijentalne cjeline, kule, viđelice, vinski podrum, natkrivene ulice...)

Više informacija o konferenciji  možete pronaći na http://www.gea.ucg.ac.me/.

Kontakt osoba: Vanja Bošković, e-mail: vanjaboofovaboskovic@gmail.com