Arhitektonski fakultet, 29.09.2020

Instalirani uređaji za beskontaktno mjerenje temperature i identifikaciju nošenja zaštitne maske

Zbog okolnosti koje je prouzrokovala pandemija COVID-19, te potrebi za naglašenim kontrolisanjem širenja infekcije, na Arhitektonskom fakultetu UCG instalirana su dva multifunkcionalna uređaja koja uključuju  mjerenje temperature i prepoznavanje nošenja maske na licu.

Terminal je instaliran u ulaznim holovima prizemlja i sprata objekta, a funkcioniše  tako što se korisniku prvo izmjeri tjelesna temperatura preko beskontaktnih infracrvenih termoelektričnih senzora, a zatim identifikuje lice - da li posjeduje zaštitnu masku, nakon čega se  automatski otvaraju vrata za  korišćenje ostalih prostorija u objektu.

Broj posjeta : 743