Onlajn gostujuća radionica : Dizajn parametarskih panela – perforacije

Druga onlajn gostujuća radionica iz oblasti parametarskog modelovanja, pod nazivom "Dizajn parametarskih panela-perforacije", koju će voditi prof.dr Vesna Stojaković sa Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, departman za arhitekturu i urbanizam, biće realizovana u petak, 25.12.2020. 16-18h.

Kratak presjek radionice:

Jednostavnim pristupom kreiranju perforacija na ravnim panelima mogu se postići estetski efekti kao i poboljšanje performansi arhitektonskih objekata. Parametarski pristup modelovanju omogućava veliku fleksibilnost u dizajnu, lako prilagođavanje i izmjene, a savremeni alati kao što su CNC mašine omogućavaju jednostavno fabrikovanje perforiranih panela. Studenti će na radionici naučiti kako da koriste Grasshopper alat za parametarsko modelovanje i vizuelno programiranje u cilju kreiranja interesantnih perforacija.

Link za pristup radionici:

Passcode: 134358

Radionicu mogu pratiti svi zainteresovani studenti bez obzira da li su učestvovali u prethodnoj radionici.