Prezentacija mogućnosti saradnje sa fabrikom HI "Poliex" AD Berane

U petak 24.03.2023. godine na Metalurško-tehnološkom fakultetu u sali 208, sa početkom u 10,00h biće održana prezentacija fabrike HI "Poliex" AD iz Berana www.poliex.me.

Prezentaciju će održati  delegacija "Poliex"-a u slijedećem sastavu: mr Kristina Vujisić, član Borda direktora HI "Poliex" AD i prof. dr Marinko Aleksić, Rukovodilac Razvojno-istraživačkog centra Poliex. Govoriće o svom iskustvu i zaposlenju u Poliex-u bivše studentkinje Metalurško-tehnološkog i Prirodno-matematičkog fakulteta mr Elma Bakija i Dragana Jelić. Delegacija će predstaviti fabriku, njen proizvodni program, trenutno pozicioniranje fabrike na regionalnom i svjetskom tržištu, kao i buduću strategiju razvoja. Biće riječi o mogućnostima uključenja studenata u razvoj fabrike, stipendiranju i mogućnostima zaposlenja svršenih studenata Metalurško-tehnološkog, Mašinskog i Elektrotehničkog fakulteta.