Praktična nastava studenata MTF-a na Postrojenju za prečišćavanje otpadnih voda u Podgorici

Studenti MTF-a sa studijskih programa: Hemijska tehnologija (master studije) i Zaštita životne sredine (osnovne studije) u okviru praktične nastave iz predmeta Tehnologija vode (odabrana poglavlja) i Inženjering zaštite voda posjetili su Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda u Podgorici.

Rukovoditeljka Postrojenja Natalija Blagojević dipl.ing.tehnol. upoznala je studente sa aktivnostima koje se realizuju na Postrojenju. Hemijske tehničarke Lidija Brnović i Dragana Škuletić demonstrirale su studentima načine uzorkovanja otpadne vode i mulja i analize koje se sprovode u laboratoriji na Postrojenju, kako bi se odredili parametri kvaliteta otpadne vode i mulja. Sa studentima u posjetu je bila i prof. dr Milena Tadić, njihov predmetni nastavnik.