Tribina: Zaštita životne sredine - izazovi i perspektive u oblasti upravljanja otpadom

U godini jubileja kada Univerzitet Crne Gore slavi 50 godina svog postojanja, Metalurško-tehnološki fakultet, u petak 21. juna, sa početkom u 10.00 sati, u Plavoj sali Rektorata UCG u Podgorici, organizuje tribinu  pod nazivom “Zaštita životne sredine - izazovi i perspektive u oblasti upravljanja otpadom”.

Predstojeća tribina će okupiti stručnjake iz različitih sektora kako bi razgovarali o temi koja zahtijeva punu pažnju, jer neadekvatno zbrinjavanje otpada može imati ozbiljne posledice po zdravlje ljudi, ekosisteme, ali i ekonomiju. Ovo je prilika da ovu problematiku osvijetlimo iz više uglova, zakonodavnog, istraživačkog, implementacionog i iz perspektive gradjanskog aktivizma i NVO sektora.

Učesnici predstojeće tribine, a koju će moderirati prof. dr Ivana Bošković, će biti:

·     prof. dr Darko Vuksanović, Metalurško-tehnološki fakultet UCG

·     prof. dr JelenaŠćepanović, Metalurško-tehnološki fakultet UCG

·     Miodrag Karadžić, NVO Društvo mladih ekologa Nikšić

·     Senad Arabelović, Deponija Možura

·     Ratko Pavićevć, Deponija Livade

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.