Posjeta kompaniji POLIEX- Berane.

U skladu sa ranijim dogovorom o unapredjenju saradnje, na poziv vlasnika, g-dina Slavka Vujisica, grupa studenata i profesora Metalursko-tehnoloskog fakulteta je dana 01.06.2018.g., boravila u kompaniji POLIEX- Berane.

Tokom razgovora sa strucnjacima POLIEX-a i obilaska pogona proizvodnje hemijskih sredstava, kao i delaboracije minsko-eksplozivnih sredstava, posjetioci su upoznati sa specificnim procesnim procedurama, posebno onima iz  oblasti koje se izucavaju na MTF-u. Osim toga, razmatrane su sve potencijalne mogucnosti saradnje u: istrazivackim aktivnostima, realizaciji strucne prakse studenata, izradi specijalistickih i master radova i drugim oblicima snazenja veza visokog obrazovanja i privrednih subjekata.