Metalurško-tehnološki fakultet, 03.06.2019

Svjetski dan vidre

Studenti Metalurško-tehnološkog fakulteta, studijski program Zaštita životne sredine zajedno sa rukovodiocem studijskog programa Zaštita životne sredine doc. dr Milenom Tadić učetvovali su u edukativnim aktivnostima povodom obilježavanja Svjetskog dana vidre, koje su organizovali  Agencija za zaštitu prirode i životne sredine, Nacionalni parkovi Crne Gore i NVU ,,Living green” – Živjeti zeleno. Tim povodom u Centrima za posjetioce NP Skadarsko jezero na Vranjini i Virpazaru učestvovalo je oko sedamdesetak učenika osnovnih škola iz sedam gradova Crne Gore, u kojima su tokom prošle godine formirani „Timovi vidri“.

Vidra predstavlja jedan od indikatora zdrave životne sredine i nalazi se na listi zaštićenih i ugroženih vrsta u Crnoj Gori i zemljama Evropske Unije.

Broj posjeta : 243