Metalurško-tehnološki fakulteta UCG nudi stručno obrazovanje iz oblasti metalurgije, materijala, hemijskih tehnologija i zaštite životne sredine

U okviru manifestacije "Dan otvorenih vrata", u organizaciji Univerziteta Crne Gore, koji je održan 02.03.2020. god., predstavljen je i Metalurško-tehnološki fakultet UCG koji ima dugu tradiciju u visokoškolskom obrazovnom i naučno-istraživačkom radu .

Koordinator Doc. dr Milena Tadić, zajedno sa studentima i osobljem fakulteta su kroz neposredne razgovore predstavili maturantima studijske programe na MTF-u: Metalurgiju i materijale, Hemijsku tehnologiju i Zaštitu životne sredine. Takođe, maturanti  su dobili i informacije o  mogućnostima i šansama za nastavak školovanja, procesu studiranja, programima mobilnosti, kao i mogućnostima studijskog boravka u inostranstvu.

Studenti MTF-a su maturantima prenijeli i svoja iskustva o studiranju na našem fakultetu, a demonstrirali su i neke oglede koji su specifični za naš fakultet, što je izazvalo veliku pažnju i simpatije prisutnih maturanata

Više o studijskim programima dostupno je u  novom izdanju Informatora, na LINKU