Konkurs za PhD studije u Napulju

Metalursko-tehnološki fakultet je, u saradnji sa "Universita degli studi di Napoli Parthenope", aplicirao na pozivu za projektno finansiranje zajedničkih  PhD programa u domenu  inženjerstva materijala, u široj oblasti Energy science and Engineering. Projektno finansiranje PhD kandidata odobrili su  CNR Italija (Nacionalni centar za istraživanja) i Univerzitet Parthenope u Napulju (ukupno 10 punih stipendija za navedenu širu oblast). Na ovom linku se nalazi konkurs za apliciranje na  PhD pozicije za studijsku 2018/19 godinu, kao i dokumentacija za apliciranje (italijanska i engleska verzija).
   Jedan od projekata odobrenih za finansiranje je iz oblasti inženjerstva materijala, odnosno  funkcionalnih hibridnih materijala na bazi prirodnih i sekundarnih sirovina. U okviru ovog projekta biće finansirana najmanje 1 PhD pozicija. Projektom će rukovoditi prof. dr Claudio Ferone sa italijanske strane i prof. dr Mira Vukčević sa crnogorske. Studenti upisuju program na Parthenope Univerzitetu u Italiji, ali ce jedan dio svojih istraživanja sprovesti i na UCG.  Svi zainteresovani studenti iz Crne Gore, mogu se prijaviti preko navedenog  linka (na poziciji Energy science and engineering). Nakon selekcije, obaviće se intervju sa odabranim kandidatima. Budući da se radi o internacionalnim studijama, moguć je i skajp intervju.