Onlajn koncert studenata Muzičke akademije

U organizaciji Muzičke akademije Univerziteta Crne Gore, Muzičkog centra i Asocijacije studenata Crne Gore upriličen je onlajn koncert studenata Muzičke akademije koji se mogao pratiti na YouTube i Facebook stranicama organizatora.

Na koncertu su nastupali: Marija Sinđić (flauta), Jovan Jovović (violina), Gleb Bedniakov (viola), Vasilije Vujadinović (klarinet), Filip Miladinović (gitara), Žunja Lipanović (flauta), Sari Šaćiri (violončelo) i Uroš Sučić (truba), a program će obuhvatiti sljedeće kompozicije: ,,Sonata apasionata" u fis-molu za solo flautu (Zigfrid Karl-Elert), ,,Mazurka", op.10, br.2 (Ežen Isaj), ,,Sonata za solo violu", op. 25, br. 4, I i II stav (Pol Hindemit), ,,Koncert za klarinet br.1", III stav (Karl Marija fon Veber), ,,San u šumi" (Agustin Barios Mangore), ,,Čakona za solo flautu" op.107, br.30 (Zigfrid Karl-Elert), ,,Virtuozni komad" (Petar Iljič Čajkovski) i ,,Laura" (Ante Grgin).

Studente su pripremali profesori Muzičke akademije sa Cetinja Marija Đurdjević Ilić, Vujadin Krivokapić, Mihail Bereznjicki, Petar Garić, Danijel Cerović, Mladen Popović i Nikola Mijajlović, dok je klavirska pratnja pripala profesoru Alekseju Molčanovu.

Cijeli koncert dostupan je na: