Raspisan konkurs  za upis studenata u prvu godinu master akademskih i primijenjenih studija Univerziteta Crne Gore

Univerzitet Crne Gore raspisao je danas konkurs  za upis studenata u prvu godinu master akademskih i primijenjenih studija Univerziteta Crne Gore, obima 120 ECTS kredita za studijsku 2022/23. godinu, koji se finansiraju iz Budžeta.

Tekst konkursa je dostupan u dnevnim novinama koje izlaze u Crrnoj Gori, kao i u prilogu ove vijesti.

Prijave na konkurs se podnose 29. septembra 2022. godine studentskoj službi organizacione jedinice, u okviru radnog vremena te službe, a prijemni ispiti koji su obavezan uslov za upis na master studijske programe buće organizovani od 30. septembra do 1. oktobra 2022. godine.

Shodno članu 119b Zakona o visokom obrazovanju biće omogućen upis na drugu godinu master studija kandidatima koji imaju stečenih 240 ECTS kredita. Fakulteti će formirati Komisije i definisati uslove za upis po ovom kriterijumu.

Struktura i sadržina prijemnog ispita za MASTER STUDIJE na Muzičkoj akademiji

Propozicije za upis na prvu godinu master studija možete pronaći na linku:

Studneti koji upisuju Master studije na Muzičkoj akademiji po članu 119b Zakona o visokom obrazovanju, takođe podležu provjeri znanja i mole se da se jave predmetnom nastavniku zbog konsultacija.

Prijemni ispiti održaće se u petak 30.septembra sa početkom u 10h u prostorijama Muzičke akademije.

Svim kandidatima želimo puno uspjeha na prijemnim ispitima.

Muzička akademija