Pripremna predavanja za prijemne ispite na Muzičkoj akademiji

Muzička akademija na Cetinju organizuje besplatna pripremna predavanja za polaganje predstojećih prijemnih ispita.

Pravo upisa na osnovne studije Muzičke akademije imaju kandidati koji su završili odgovarajuću srednju školu. Može se upisati i kandidat bez završene srednje škole ukoliko položi prijemni ispit u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju (član 93, stav 6)

Crnogorski i strani državljani imaju pravo studiranja na budžetu Crne Gore.

Pozivamo sve zainteresovane kandidate da prisustvuju pripremnim predavanjima koja će se organizovati u petak 14.juna 2019. po sljedćem rasporedu:

• 10:00 Solfeđo

• 11:00 Muzički oblici

(pauza 15 min.)

• 12:15 Teorija muzike

• 13:00 Harmonija.

Istog dana kandidati će popuniti upitnik gdje će se izjasniti da li su zainteresovani i za pripremna predavanja za instrument koji polažu.

Prijemni ispiti polagaće se prema rasporedu koji će biti istaknut na web stranici Muzičke akademije www.ucg.ac.me/ma na linku „obavještenja:

Za sva dodatna pitanja, zainteresovani kandidati se mogu obratiti studentskoj službu i prodekanu za nastavu na mail ma@ucg.ac.me ( sa naznakom “prijemni ispit 2019“)