Resital Amira Džakovića

Amir Džaković–Biografija

Amir Džaković  rođen je 1985. godine. Srednju muzičku školu završio je u Skadru, tokom koje je redovno pohađao časove kod pijanistkinje Anite Tartari, pedagoga Muzičke Akademije u Tirani. 2007. godine diplomirao je u klasi red. profesoraVladimiraBočkarjova na Muzičkoj akademiji na Cetinju.  U periodu od 2008. do 2009. godine sarađivao je sa istaknutim pijanistom i pedagogom Aleksandrom Serdarom. 2012. magistrirao je u Lemmensinstituut-u [Belgija – Leuven] u klasi američkog pijaniste Alan-a Weiss-a. Učestvovao je na brojnim takmičenjima, od kojih se izdvaja:  Drugu nagradu na  „EPTA“ – Tirana 2002; drugu nagradu „EPTA“, Tirana 2003; prvu nagradu na „International Competition“, Priština 2003; prvu nagradu na državnomk takmičenju, Cetinje 2004. Predstavio se na  brojnim  festivalima, poput: „Chopin“ Festival Tirana – Albanija 2003, 2004, 2007; Festival „Ultra Padum“ Pavia – Italija; Festival „Grad Teatar“ Budva – Crna Gora 2007; Festival „Flute Sounds“ Priština – Kosovo 2011.; koncertna sezona Univerziteta Umjetnosti u Tirani 2013; “Pianodrom Festival” – 2013 u Tirani; Ciklus “Mladi Crnogorski Pijanisti” 2014. 2015. i 2016. godine je nastupio je kao solista sa Simfonijskim Orkestrom RTV Albanije, odnosno sa omladim orkestrom Albanije i Crne Gore. Bio je polaznik kurseva kod istaknutih profesora kao: Natalia Trull, Norma Ficheri i Frederic Rzewski. Angažovan je kao professor klavira na Skadarskom Univerzitetu I professor korepeticije u Umjetničkoj školi za muziku i balet “Vasa Pavić”. Na završnoj je godini doktorskih studija na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi profesora Aleksandra Serdara.

PROGRAM:

J.S. Bach: