Muzička akademija obrazuje buduće muzičare, nastavnike muzike, profesionalce u muzičkoj industriji i institucijama kulture

Muzička akademija Univerziteta Crne Gore predstavila se na sebi svojstven način na Danu otvorenih vrata Univerziteta Crne Gore, 2. marta 2020. godine.

Kroz svoje studente, ispričala je priču posjetiocima štanda da obrazuje buduće muzičare, nastavnike muzike, profesionalce u muzičkoj industriji i u institucijama obrazovanja i kulture.

Smještena u srcu prijestonog grada Cetinja, u zgradi bivšeg britanskog poslanstva, Muzička akademija dio je crnogorskog identiteta.

Njeni nastavnici i studenti priznati su u zemlji i inostranstvu. Zbog izuzetnih izvedbi često ih angažuje Crnogorski simfonijski orkestar, dok Kamerni orkestar i Hor Akademije, kao i brojni studentski sastavi, imaju izuzetne nastupe.

Muzička akademija je osnivač Međunarodnog festivala umjetničke muzike „Espressivo“ i Ljetnje akademije.

Saznajte više o studijskim programima u Informatoru za 2020/21. godinu.