ERASMUS + predavanje prof. dr Stamatine Kallithrake sa Poljoprivrednog fakulteta u Atini sjutra

U okviru saradnje Biotehničkog fakulteta i Poljoprivrednog fakulteta u Atini dana 21. septembra 2021. godine održaće se predavanje prof. dr Stamatine Kallithrake sa Poljoprivrednog fakulteta u Atini (Agricultural University of Athens, Department of Food Science and Human Nutrition).

Predavanje profesorice će se odnositi na stanje vinarstva u Grčkoj, kao i na teme koje se odnose na opus njenog naučnoistraživačkog rada.

Profesorica Kallithraka je redovni profesor na predmetima iz oblasti Vinarstva na Katedri za nauku o hrani na Poljoprivrednom fakultetu u Atini. Smatra se za vodećeg naučnika iz oblasti vinarstva (https://www.researchgate.net/profile/Stamatina-Kallithraka).

Član je OIV-a i uređivačkog odbora velikog broja međunarodnih časopisa sa SCI liste iz oblasti prehrambene tehnologije.

Posjeta ove eminente profesorice će biti realizovana u okviru Erasmus + projekta i jedna od teme koja je planirana je mogućnost saradnje u okviru naučno-istraživačkih projakata.

Predavanje će se održati na Biotehničkom fakultetu, u sali A4 sa početkom u 9h