Studenti Biotehničkog fakulteta u posjeti pogonima za proizvodnju hrane i piće

Studenti master studja studijskih programa Bezbjednost hrane, Agrobiznis i ruralni razvoj i specijalističkih studija ,Voćarstvo i vinogradarstvo u okviru praktičnog djela na predmetima ,,Tehnološke operacije u proizvodnji hrane,, , ,,Tehnologija vina i standardi u proizvodnji,, i ,,Tehnologija alkoholnih pića,, u prošlom periodu su  posjetili nekoliko pogona koji se bave proizvodnjom hrane i pića:

• Pogone koje se bave proizvodnjom vina i jakih alkoholnih pića: vinariju ,,13. Jul –Plantaže” (,,Lješkopolje -Stari podrum,  “ Ćemovsko polje” -glavni pogon i ,,Šipčanik”)  i  vinariju ,,Radević Estate,, u Rogamima;
  • Nedavno otvorenu prvu fabriki čipsa u Crnoj Gori ,,Montnegro chips,, u Tuzima;
  • Dvije kraft pivare ,,Akademija piva” i  ,, Paun,, u Podgorici;
  • Mljekaru ,,Lazine,,i siranu ,,Katunjanka,, u Danilovgradu;
  • ,,Inpek”- pogon za proizvodnju pekarskih proizvoda u Podgorici i
  • pogon za proizvodnju pekarsko-slastičarskih proizvoda,, Nemesis doo” u Novom selu.

Predmetni nastavnik, doc.dr Danijela Raičević, najavljuje posjetu i drugim proizvodnim pogonima u narednom periodu.