Projekat Stablo znanja za zeleniji univerzitet

Drage koleginice i kolege,

Sa zadovoljstvom najavljujemo pokretanje veb platforme “Stablo znanja” kojom Studentski parlament Univerziteta Crne Gore kao društveno odgovorna organizacija, u saradnji sa Univerzitetom Crne Gore i Agencijom za zaštitu životne sredine Crne Gore, planira da doprinese razvoju i zaštiti životne sredine.

Glavna ideja projekta podrazumijeva da svi studenti koji diplomiraju na bilo kojem nivou studija na Univerzitetu Crne Gore, posade svoje stablo iz fonda sadnica koje nam je na ustupanje ostavila Agencija za zaštitu životne sredine.

Studentima će biti pružena sva logistička i druga podrška prilikom sađenja sadnica, a upravo onima koji odluče da na ovaj način učestuvuju u ozelenjivanju naše države, biće omogućeni brojni benefiti.

Na ovaj način doprinosimo razvijanju ideje “zelenog univerziteta”, a istovremeno očekujemo i da ovaj projekat, kroz svoju realizaciju, ostvari i dalekosežnije rezultate. Više informacija u narednom periodu.