Gostujuće predavanje dr Branke Živković na Univerzitetu u Ljubljani

Dr Branka Živković sa SP za engleski jezik i književnost održala je gostujuće predavanje po pozivu 13. decembra 2021. godine na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Ljubljani.

Studenti prve godine imali su priliku da prate i aktivno učestvuju u predavanju na temu „Some Textual Patterns in Academic Writing in English“. Saznali su više o najčešćim organizacionim šemama paragrafa kao veće, veoma važne tekstualne cjeline, što će im omogućiti da ih uspješno identifikuju i primjenjuju u pisanju različitih vrsta eseja, seminarskih, specijalističkih i master radova. Poznavanje strukture različitih tipova paragrafa doprinosi razvoju ne samo vještine pisanja, već i vještine čitanja pisanih akademskih žanrova.

Saradnja između ove dvije institucije nastaviće se i u narednom periodu.