Prof. dr Jasmina Tatar Anđelić je učestvovala na Međunarodnoj konferenciji "Slavistic literary studies deconstructed: translating Ukraine" u organizaciji  najstarijeg ukrajinskog univerziteta Ivan Franko iz Lviva. Konferencija je  zbog ratnih uslova u Ukrajini održana u onlajn režimu, 7. i 8. novembra 2022.

U sesiji posvećenoj kulturnom i sociopolitičkom transferu u naraciji ukrajinskih tema i književnom prevođenju (Cultural and sociopolitical transfer in narrating ukrainian themes and literary translation) profesorica Tatar Anđelić je predstavila svoje istraživanje  "Ukrajina u Slovenskim ženama Leopolda fon Zaher-Mazoha"  (Ukraine in Leopold von Sacher-Masoch Slavic women).