Gostovanje profesora Miljena Matijaševića sa Sveučilišta u Zagrebu

U ponedjeljak 28.11.2022. na Filološkom i Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore gostujuće predavanje održao je prof. Miljen Matijašević, šef Katedre za strane jezike na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, prevodilac na projektu prevođenja pravne tekovine EU u Hrvatskoj i profesor engleskog jezika pravne struke na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Prof. Matijašević održao je predavanje studentima prve i druge godine master studija Prevodilaštva na SP za engleski jezik i književnost na temu izazova u pravnom prevođenju te potrebama i praksi prevođenja za institucije EU. Na Pravnom fakultetu, profesor Matijašević održao je prezentaciju o izučavanju i nastavi stranih jezika pravne struke na Pravnom fakultetu u Zagrebu.

Posjeta profesora Matijaševića jedna je od dodatnih vrijednosti projekta ReFLAME čiji je cilj unapređivanje nastave jezika struke na univerzitetima Crne Gore kroz reformu silabusa i primjenu najbojih praksi univerziteta iz zemalja članica EU.