Olga Vojičić Komatina na naučnoj konferenciji u Krakovu

Olga Vojičić-Komatina je u periodu od 11. 10. do 15. 10. boravila u Krakovu, gdje se 13. i 14. oktobra pridružila prijavljenom učešću na međunarodnoj naučnoj konferenciji koja se održala na Jagelonskom unverzitetu, na Katedri za slavistiku, a koja je nosila naziv  Susjedi, susjedstva, prostori susreta i sukoba. Tema njenog izlaganja  odnosila se na imagološke kodove romana Seobe Miloša Crnjanskog, budući da je i koncepcija konferencije  promovisala multikulturalnost i transkulturalnost kroz književna djela, pa čak i kroz ona u kojima postoji deficit prožimanja kultura. Tih dana je preko pedeset izlagača, od kojih najviše njih sa teritorije bivše Jugoslavije, imalo čast da razmijeni međusobna iskustva koja su se ticala  teme interkulturalnog prožimanja u književnosti.