Profesori Fakulteta za turizam i Filološkog fakulteta na Unverzitetu u Monpeljeu

Prof. dr Ivona Jovanović, prof.dr Jasmina Tatar Anđelić, prof.dr Dragan Bogojević i doc.dr Jasmina Nikčević učestovali su od 14. do 16.12. na trećem sastanku u okviru  Projekta ES-BALK- Tourisme culture et enseignement du FLE (Turizam, kultura i nastava francuskog kao stranog jezika), koji finansira Vlada Francuske, i koji pored UCG, okuplja Univerzitete iz Monpeljea (Francuska), Novog Sada (Srbija)  i Štipa (Sjeverna Makedonija). Sastanak je održan na Univerzitetu “Pol Valeri” u Montpeljeu i omogućio je konačno uobličavanje opipljivih rezultata projekta - publikacije o mjestima frankofone kulture sjećanja na Balkanu i nacrta digitalne metode za učenje francuskog jezika kao stranog, namijenjene obrazovanju turističkih poslenika i izrađene na osnovu tekstova iz publikacije.

Profesori Unverziteta Crne Gore imali su susret sa predstavnicima Direkcije za međunarodne odnose i Direkcije za istraživanja i doktorske studije Univerziteta „Pol Valeri” Monpelje 3, koji su im predstavili mogućnosti saradnje, dok su sa kolegama sa Odsjeka za francuski kao strani jezik dogovoreni budući vidovi saradnje u okviru bilateralnih i multilateralnih EU Projekata.