Doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić na Limskim večerima poezije

Kao član žirija za dodjelu prestižne omladinske književne nagrade, doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić učestvovala je  na 50. Limskim večerima poezije koje su se 22. i 23. decembra održale u Priboju. Zajedno sa prof. dr Jasminom Ahmetagić i mr Bojanom Stojanović-Rosić već godinama unazad sarađuje sa ovom pjesničkom manifestacijom, jednom od najpoznatijih u regionu i jednom od rijetkih koja, suprotno uobičajenoj balkanskoj praksi, prednost daje književnim kritičarkama kada je u pitanju žiri.

Budući da je profesorica Kalezić-Radonjić prije tačno četvrt vijeka i sama bila pobjednica Limskih večeri poezije, koje promovišu umjetničko izražavanje srednjoškolaca na prostoru Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, trudeći se da prepoznaju one sa najviše poetskog dara, ovo je bila prilika i da se osvrne na vlastito književno stvaralaštvo od 1997. godine naovamo.