Profesorice Simović i Vukićević-Garić na Međunarodnoj naučnoj konferenciji Univerziteta u Miškolcu

Prof. dr Saša Simović i prof. dr Vanja Vukićević-Garić učestvovale su 26-28. januara 2023. na Međunarodnoj naučnoj konferenciji anglista Univerziteta u Miškolcu (Mađarska), u organizaciji Mađarskog udruženja za engleske studije (HUSSE). Profesorice Simović i Vukićević–Garić izložile su rad “Burr and The Slouch Hat” iz domena engleske književnosti i kulturoloških studija, nakon čega je uslijedila inspirativna i dinamična diskusija sa publikom.

Konferencija je okupila preko 150 učesnika sa renomiranih evropskih i svjetskih univerziteta, koji su prezentovali rezultate svojih naučnih istraživanja iz domena angloameričke književnosti i kulture, kao i lingvistike, teorije književnosti, filmskih studija i jezičke pedagogije. Plenarna predavanja održali su Tom Hubbard, Marianne Nikolov, László Sarí B. i Kinga Földváry.

U toku konferencije sa kolegama iz Miškolca je razgovarano o mogućnostima saradnje katedri za anglistiku naša dva univerziteta.

Program konferencije